Avcılar’ın geleceği için el ele

Avcılar Marmara Caddesi’nde yapılan halk buluşmasında CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve Cumhuriyet Halk Partisi Avcılar Belediye Başkan adayı Utku Caner Çaykara Avcılar sakinleriyle buluştu.

Avcılar için gelecek dönem İBB ve Avcılar Belediyesi projelerinin anlatıldığı buluşmaya halkın ilgisi büyük oldu.


Çaykara: Yandaşa değil vatandaşa hizmet

Buluşmanın açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet Halk Partisi Avcılar Belediye Başkan Adayı Utku Caner Çaykara; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ve geçmiş dönem Avcılar belediye başkanlarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında İmamoğlu’nun“israfı bitiren, hizmeti getiren” halkçı belediyecilik anlayışının kendileri için örnek olduğunu belirterek “gelecek dönemde de belediye kaynaklarının yandaşlara değil, halka hizmet için kullanılacağını, tüm belediye hizmetlerinin bire bir Avcılar sakinlerinin hayatını kolaylaştıracak şekilde kurgulanacağını ve Avcılar’ı “yaşamın merkezi” yapacaklarını söyledi. 

Dezavantajlı çocuklar, yaşlılar, kadınlar ve engelliler gibi kırılgan gruplar için geliştirilen projelerini anlatan Çaykara Avcılarlılar’ dan büyük alkış topladı.

Konuşmasını İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Avcılar’da gerçekleştirdiği rekor sayıdaproje ve İBB ile birlikte gerçekleştirilecek yeni işbirliklerinden bahsederek bitiren Çaykara’ya Erkem İmamoğlu’ndan da büyük destek geldi. 

İmamoğlu: Utku kardeşimin çok başarılı olacağına yürekten inanıyorum

Çaykara’nın ardından “Her şey çok güzel olacak. Tam yol ileri” sloganlarıyla sahneye çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, “Milletçe, çok güzel işleri Avcılar’a, İstanbul’a hep birlikte üreteceğiz. Utku Caner Çaykara, benim genç, pırlanta, mühendis arkadaşım, kardeşim. Utku Caner Çaykara’yla çok güzel bir dönemi, hep birlikte var edeceğiz.Utku Caner Çaykara kardeşimin çok başarılı olacağını yürekten inanıyorum.” diyerek İstanbul Büyükşehir Belediye’sinin gelecek dönemde Avcılar ve çevresinde gerçekleştireceği projeleri anlattı.

Avcılar haklının büyük coşkuyla karşıladığı İmamoğlu ve beraberindeki CHP genel başkan yardımcısı İstanbul milletvekili Özgür Karabat, parti meclis üyeleri Ozan Işık ve Cem Aydın, CHP İstanbul il Başkanı Özgür Çelik, CHP İstanbul milletvekili Engin Altay, CHP gençlik kolları genel başkanı Genç Osman Killik buluşmanın ardından alandan ayrıldı.

Paylaş: